Nowa technika poboru próbek wód podziemnych w Państwowym Instytucie Geologicznym
27 lutego 2020

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność po raz kolejny odwiedzić Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy z dostawą naszych urządzeń. Tym razem zaprezentowaliśmy działanie prostej i skutecznej metody poboru próbek wód podziemnych z określonej głębokości za pomocą tzw. próbników rękawowych. Mamy nadzieję, że ta tania i skuteczna metoda poboru na stałe zagości w stacjach hydrogeologicznych…

Szkolenie pt.: „Nowoczesne metody monitoringu wód podziemnych w oparciu o normę ISO 5667:11 z 2017 r.”
21 lutego 2020

Dobór odpowiedniej techniki poboru próbki wody podziemnej, tak by uzyskać jej najwyższą jakość jest często spotykanym problemem. Dlatego też starając się pomóc go rozwiązać wystartowaliśmy z cyklem szkoleń. Przybliżamy w nich m.in.: wymogi najnowszej normy dot. poboru próbek wód podziemnych, nowoczesne techniki poboru, a także praktyczne wykorzystanie nowoczesnych urządzeń do poboru oraz monitoringu wód podziemnych….

XIX Sympozjum „Współczesne Problemy Hydrogeologii” 2019
14 lutego 2020

We wrześniu 2019 r. mieliśmy przyjemność wziąć udział w XIX Sympozjum „Współczesne Problemy Hydrogeologii” (WPH 2019) organizowanym przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na naszym stanowisku można było zapoznać się oraz przetestować nowoczesne urządzenia do monitoringu i poboru wód podziemnych i powierzchniowych. Dziękujemy uczestnikom za duże zainteresowanie naszymi produktami!

Sondy wieloparametrowe Aquaread w pracy
12 lutego 2020

Parafrazując klasyka – „uwielbiamy widok sond Aquaread o poranku”. Dziękujemy doktorantce Roksanie Kruć za piękne zdjęcie sond podczas pracy. Bardzo cieszymy się z pochlebnych opinii o naszym serwisie i skorzystanie z pomocy w trudnych sprzętowo sytuacjach.

8 Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.: „Modelowanie Przepływu Wód Podziemnych” 2018
10 lutego 2020

W październiku 2018 r. wraz z Wydziałem Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu byliśmy współorganizatorem kolejnej odsłony konferencji pt. „Modelowanie Przepływu Wód Podziemnych 2018” (MPWP 2018). W trakcie sesji terenowych przeprowadziliśmy cykl warsztatów pt.: „Nowoczesne technologie monitoring wód podziemnych w odniesieniu do normy ISO 5667-11 z 2017 roku”. Dzięki nim uczestnicy…