Miernik poziomu wody Solinst Model 101

Zaawansowany elektroniczny miernik poziomu wody podziemnej w studniach, piezometrach i otworach badawczych.

Zobacz więcej
Miernik poziomu wody Solinst Model 102/102M

Specjalistyczny miernik do badania poziomu wód podziemnych z bardzo wąską, giętką sondą i cienkim kablem

Zobacz więcej
Miernik poziomu wody Spohr

Podstawowa, wytrzymała, poręczna elektroniczna świstawka do pomiaru poziomu wody podziemnej w studniach, piezometrach i otworach badawczych.

Zobacz więcej
Elektroniczny, bezkontaktowy miernik poziomu wody Well Sounder 2010 PRO

Nowatorski miernik poziomu zwierciadła wody w studniach, piezometrach i innych otworach badawczych wykorzystujący fale dźwiękowe.

Zobacz więcej

Elektroniczna świstawka hydrogeologiczna, pomiar ilości, głębokości wody w studni, gwizdek do pomiaru lustra wody, miernik poziomu wody w studni.

Pomiar ilości wody w studni lub piezometrze jest pierwszą czynnością, jaką należy wykonać prowadząc monitoring wód podziemnych. Niezbędnym urządzeniem do przeprowadzenia takich pomiarów jest elektroniczny miernik poziomu wody w studni, tzw. świstawka hydrogeologiczna, który w momencie kontaktu z wodą wydaje sygnał dźwiękowy i świetlny. Dzięki nim pomiar dokonany przez nasz miernik poziomu wody w studni jest bardzo precyzyjny i w małym stopniu zależny od operatora, co ogranicza ryzyko wystąpienia błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim i gwarantuje wysoką wiarygodność wyników.

Elektroniczne świstawki hydrogeologiczne w naszej ofercie

Nasze elektroniczne mierniki hydrogeologiczne Solinst Model 101 oraz Spohr SP posiadają bardzo wytrzymałe i precyzyjnie wyskalowane nierozciągliwe taśmy skonstruowane w sposób uniemożliwiający dokładne przyleganie do ścian otworu. Dzięki wielu dostępnym długościom taśm, w które wyposażone są świstawki (od 5 do nawet 1500 m),  pomiar może odbywać się nawet w bardzo głębokich otworach.

W naszej ofercie znajdują się zarówno podstawowe wersje takich mierników – świstawki hydrogeologiczne bardzo chętnie używane np. przez wodociągi do rutynowych pomiarów, np. Spohr SP jak i zaawansowane modele o specjalistycznym zastosowaniu przeznaczone np. do pomiarów w bardzo wąskich otworach, np. Solinst Model 102/102M. Umożliwia to łatwy dobór właściwego urządzania do konkretnego wykorzystania i przeprowadzanie badań nawet w trudnych warunkach terenowych.

Alternatywą do zaawansowanych elektronicznych mierników poziomu wody z rozbudowanymi funkcjami jest tradycyjny gwizdek do pomiaru lustra wody, tzw. gwizdek hydrogeologiczny. Gwizdek nadaje się do sporadycznych pomiarów płytkich otworów, do badania studni kopanych oraz do mierzenia poziomu wody w otworach z brudną wodą lub z wodą z płuczką wiertniczą. W przypadku bardziej zaawansowanych analiz elektroniczna świstawka hydrogeologiczna mimo wszystko jest niezastąpiona.

Wszystkie urządzenia dostępne w naszym asortymencie wyróżniają się wysoką dokładnością pomiarów i intuicyjną obsługą. W konstrukcji elektronicznych świstawek wykorzystujemy unikalne rozwiązania ograniczające ryzyko występowania fałszywych odczytów związanych na przykład z ruchem wody w studni czy podwyższoną wilgotnością w miejscu pomiaru. Doskonałej jakości materiały stosowane przy ich produkcji sprawiają, że są trwałe i odporne na działanie szeregu niekorzystnych czynników, takich jak np. korozja.