Miernik poziomu wody Solinst Model 101

Zaawansowany elektroniczny miernik poziomu wody podziemnej w studniach, piezometrach i otworach badawczych.

Zobacz więcej
Miernik poziomu wody Solinst Model 102/102M

Specjalistyczny miernik do badania poziomu wód podziemnych z bardzo wąską, giętką sondą i cienkim kablem

Zobacz więcej
Miernik poziomu wody Spohr

Podstawowa, wytrzymała, poręczna elektroniczna świstawka do pomiaru poziomu wody podziemnej w studniach, piezometrach i otworach badawczych.

Zobacz więcej
Elektroniczny, bezkontaktowy miernik poziomu wody Well Sounder 2010 PRO

Nowatorski miernik poziomu zwierciadła wody w studniach, piezometrach i innych otworach badawczych wykorzystujący fale dźwiękowe.

Zobacz więcej

Elektroniczna świstawka hydrogeologiczna do pomiaru ilości i głębokości wody w studni

Pomiar ilości wody w studni lub piezometrze jest pierwszą czynnością, jaką należy wykonać prowadząc monitoring wód podziemnych. Niezbędnym urządzeniem do przeprowadzenia takich pomiarów jest elektroniczny miernik poziomu wody w studni, tzw. świstawka hydrogeologiczna, który w momencie kontaktu z wodą wydaje sygnał dźwiękowy i świetlny. Dzięki nim pomiar dokonany przez nasz miernik poziomu wody w studni jest bardzo precyzyjny i w małym stopniu zależny od operatora, co ogranicza ryzyko wystąpienia błędów spowodowanych czynnikiem ludzkim i gwarantuje wysoką wiarygodność wyników.

Elektroniczne świstawki hydrogeologiczne – mierniki poziomu wody w studni w naszej ofercie

Nasze elektroniczne mierniki hydrogeologiczne Solinst Model 101 oraz Spohr SP posiadają bardzo wytrzymałe i precyzyjnie wyskalowane nierozciągliwe taśmy skonstruowane w sposób uniemożliwiający dokładne przyleganie do ścian otworu. Dzięki wielu dostępnym długościom taśm, w które wyposażone są świstawki (od 5 do nawet 1500 m), pomiar lustra wody na przykład w studni głębinowej może odbywać się nawet w bardzo głębokich otworach.

W naszej ofercie znajdują się zarówno podstawowe wersje takich mierników – świstawki hydrogeologiczne bardzo chętnie używane np. przez wodociągi do rutynowych pomiarów, np. Spohr SP jak i zaawansowane modele o specjalistycznym zastosowaniu przeznaczone np. do pomiarów w bardzo wąskich otworach, np. Solinst Model 102/102M. Umożliwia to łatwy dobór właściwego urządzania do konkretnego wykorzystania i przeprowadzanie badań nawet w trudnych warunkach terenowych.

Pomiar lustra wody w studni głębinowej za pomocą gwizdka studziennego

Alternatywą do zaawansowanych elektronicznych mierników poziomu wody z rozbudowanymi funkcjami jest tradycyjny gwizdek do pomiaru lustra wody, tzw. gwizdek hydrogeologiczny (lub też studzienny). Gwizdek nadaje się do sporadycznych pomiarów płytkich otworów, do badania studni kopanych oraz do mierzenia poziomu wody w otworach z brudną wodą lub z wodą z płuczką wiertniczą. A jego atutem jest też niższa cena. W przypadku bardziej zaawansowanych analiz elektroniczna świstawka hydrogeologiczna mimo wszystko jest niezastąpiona.

Wszystkie urządzenia dostępne w naszym asortymencie wyróżniają się wysoką dokładnością pomiarów i intuicyjną obsługą. W konstrukcji elektronicznych świstawek wykorzystujemy unikalne rozwiązania ograniczające ryzyko występowania fałszywych odczytów związanych na przykład z ruchem wody w studni czy podwyższoną wilgotnością w miejscu pomiaru. Doskonałej jakości materiały stosowane przy ich produkcji sprawiają, że są trwałe i odporne na działanie szeregu niekorzystnych czynników, takich jak np. korozja.