Miernik poziomu wody Solinst Model 101

Zaawansowany elektroniczny miernik poziomu wody podziemnej w studniach, piezometrach i otworach badawczych.

Zobacz więcej
Miernik poziomu wody Solinst Model 102/102M

Specjalistyczny miernik do badania poziomu wód podziemnych z bardzo wąską, giętką sondą i cienkim kablem

Zobacz więcej
Miernik poziomu wody Spohr

Podstawowa, wytrzymała, poręczna elektroniczna świstawka do pomiaru poziomu wody podziemnej w studniach, piezometrach i otworach badawczych.

Zobacz więcej
Elektroniczny, bezkontaktowy miernik poziomu wody Well Sounder 2010 PRO

Nowatorski miernik poziomu zwierciadła wody w studniach, piezometrach i innych otworach badawczych wykorzystujący fale dźwiękowe.

Zobacz więcej

Elektroniczna świstawka hydrogeologiczna, pomiar ilości, głębokości wody w studni, gwizdek do pomiaru lustra wody, miernik poziomu wody w studni.

Pomiar ilości wody w studni lub piezometrze jest pierwszą czynnością, jaką należy wykonać prowadząc monitoring wód podziemnych. Niezbędnym urządzeniem do przeprowadzenia takich pomiarów jest elektroniczny miernik poziomu wody w studni, tzw. świstawka hydrogeologiczna, który w momencie kontaktu z wodą wydaje sygnał dźwiękowy i świetlny. Dzięki nim pomiar dokonany przez nasz miernik poziomu wody w studni jest bardzo precyzyjny i w małym stopniu zależny od operatora. Nasze mierniki Solinst Model 101 oraz Spohr SP posiadają bardzo wytrzymałe i precyzyjnie wyskalowane taśmy skonstruowane w sposób uniemożliwiający przyleganie do ścian otworu.

Dzięki wielu dostępnym długościom taśm, od 5 do nawet 1500 m pomiar może odbywać się nawet w bardzo głębokich otworach. W naszej ofercie znajdują się zarówno podstawowe wersje takich mierników – bardzo chętnie używane np. przez wodociągi do rutynowych pomiarów, np. Spohr SP jak i zaawansowane – przeznaczone np. do pomiarów w bardzo wąskich otworach, np. Solinst Model 102/102M. Alternatywą do elektronicznych mierników poziomu wody jest tradycyjny gwizdek do pomiaru lustra wody, tzw. gwizdek hydrogeologiczny. Gwizdek nadaje się do sporadycznych pomiarów płytkich otworów, do badania studni kopanych oraz do mierzenia poziomu wody w otworach z brudną wodą lub z wodą z płuczką wiertniczą.