Pracowity wrzesień

10 października 2023
Wrzesień był dla nas bardzo intensywnym miesiącem.
Od 11 do 14 września. gościliśmy na 31. Kongresie Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego w Poznaniu na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Bardzo dziękujemy organizatorom oraz gościom, którzy odwiedzili nasze stanowisko.
15 września, jak co roku, poprowadziliśmy zajęcia dla studentów geologii na Instytut Geologii UAM, które miały na celu przedstawienie najważniejszych technik poboru i badania wody, m.in. przy użyciu urządzeń firmy Solinst Canada Ltd. Uczestnicy zajęć byli bardzo aktywni i zaangażowani za co serdecznie dziękujemy!
Przeprowadziliśmy również pierwszą serię poboru wód z głębokich piezometrów przy użyciu próbników rękawowych HydraSleeve, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem w Polsce. Po raz kolejny potwierdziliśmy, że jest to tania, skuteczna i wiarygodna metoda poboru wody z tak dużych głębokości.
Ponadto dostarczyliśmy i zainstalowaliśmy sondy wieloparametrowe AquaTroll 500 z modemem VuLink firmy In-Situ Environmental, który wysyła dane pomiarowe na serwer użytkownika. Urządzenia zostały zamontowane na trzech bojach pomiarowych na Zalewie Sulejowskim w ramach programu Life Pilica.