MODEL 101 - Zaawansowany Miernik do badania poziomu wód podziemnych w studniach i piezometrach.

Świstawka elektroniczna Model 101Miernik 101 jest zaawansowaną, elektroniczną „świstawką” służącą do wykonywania pomiarów poziomu wody podziemnej w studniach i otworach badawczych. Zasada działania miernika opiera się na tym, że w kontakcie z wodą w sondzie dochodzi do zamknięcia obwodu między elektrodami, co wywołuje sygnał dźwiękowy oraz świetlny.

Miernik 101 jest wytrzymały, precyzyjny oraz łatwy w użyciu. Specjalne pokrętło umożliwia regulację czułości urządzenia, co zapobiega fałszywym pomiarom związanym z wilgotnością, osadem czy zanieczyszczeniem występującym w otworze wiertniczym oraz z falującą wodą.

W ofercie posiadamy dwie wersje mierników. Model 101 P7 z nową, wytrzymałą na wysokie ciśnienia sondą (długoterminowe zanurzenie nawet do 350 m / 500 psi) z zerem na spodzie sondy oraz taśmą (PVDF) znakowaną laserowo (taśma LM) wraz z własnym, namierzalnym numerem seryjnym gwarantującym jej dokładność. Drugim typem jest sprawdzony przez lata Model 101 P2 z taśmą znakowaną termicznie (taśma M) oraz prostą w naprawie sondą. Zero na tej sondzie umiejscowione jest na jej środku. 

 

Taśma miernicza, wyskalowana co 1 mm, wykonana jest z wysoce odpornego na ścieranie i rozciąganie materiału. Jest ona odpowiednio giętka niezależnie od wahań temperatury. Specjalna konstrukcja taśmy w kształcie „psiej kości” powoduje, iż nie przywiera ona do wilgotnych ścian studni. Trwale naniesione oznakowania zapewniają jej długą funkcjonalność. Znakowana laserowo taśma miernicza LM3 jest wyprodukowana zgodnie z I klasą dokładności (zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego dotyczącą Przyrządów Pomiarowych: 2004/22/EC, Accuracy class I).

 

Taśma miernicza oraz prowadnica taśmy.Nasze urządzenia posiadają opatentowany sposób prowadzenia taśmy w otworze wiertniczym. Specjalna prowadnica zabezpiecza przed mechanicznym uszkodzeniem taśmy wynikającym z tarcia jej o kryzę lub obudowę otworu. Dodatkowo, dzięki prowadnicy mierniki na małych bębnach (do 100 m) można zawiesić na obudowie otworu badawczego.

Nasza „świstawka” posiada sondy zaprojektowane w sposób ograniczający fałszywe pomiary związane z wilgotnością oraz ruchem wody w studni. Sonda P7 jest odpowiednio uszczelniona, co umożliwia jej zanurzenie do 350 m. Prosta budowa sondy P7 ułatwia jej czyszczenie.

 

Świstawki elektroniczne Model 101 Solinst

Standardowe długości taśm wahają się między 30 m a 1500 m, co umożliwia pomiar każdej studni. W zależności od długości taśmy oferujemy różnej wielkości bębny do nawijania, a także bębny z wbudowanym silnikiem (taśmy powyżej 750 m).

W ofercie posiadamy również wygodne torby ochronne do transportu i przechowywania mierników.

 

Podstawowe cechy

Dokładność :

• Taśma trwale naznaczona co 1 mm
• Precyzyjnie wyskalowane „0” na sondzie
• Regulacja czułości urządzenia
• Prowadnica zapewniająca dokładny odczyt niezależnie od operatora

Solidność :

• Taśma wykonana z nierozciągliwych materiałów
• Wytrzymała obudowa osłaniające elektrodę
• Wykorzystanie materiałów odpornych na rdzę

Długa żywotność :  

• Wbudowany przycisk testu baterii
• 3-letnia gwarancja producenta
• Łatwa wymiana podzespołów: baterii, elektroniki, taśmy oraz sond

 

Kod produktu Opis produktu
S101 sonda P2/M3 lub P7/LM3 30 Miernik z taśmą 30 m
S101 sonda P2/M3 lub P7/LM3 60 Miernik z taśmą 60 m
S101 sonda P2/M3 lub P7/LM3 100 Miernik z taśmą 100 m
S101 sonda P2/M3 lub P7/LM3 150 Miernik z taśmą 150 m
S101 sonda P2/M3 lub P7/LM3 250 Miernik z taśmą 250 m
S101 sonda P2/M3 lub P7/LM3 300 Miernik z taśmą 300 m
S101 sonda P2/M3 lub P7/LM3 >300 Miernik z taśmą >300m

pobierz
ulotkę