Kalyx-RG - Podstawowy deszczomierz korytkowy

 

Deszczomierz Kalyx-RG jest kompaktowym urządzeniem skonstruowanym w oparciu o standardowy deszczomierz o średnicy 5 cali używany przez narodowy serwis meteorologiczny Wielkiej Brytanii (Met Office). 

Fizyczna obecność deszczomierza wpływa na przyspieszenie przepływu powietrza nad otworem wlotowym, co z kolei powoduję zmianę trajektorii cząsteczek opadu i prowadzi do efektu "niepełnego przechwytywania" opadu przez deszczomierz.

W przeciwieństwie do tradycyjnych cylindrowych deszczomierzy, deszczomierz Kalyx-RG, dzięki aeorodynamicznymu kształtowi jest w stanie zredukować powyższy efekt nawet o 20%, co znacząco wpływa na wiarygodność i pewność wykonywanych pomiarów.


Urządzenie jest montowane na podstawie z aluminium lub tworzywa sztucznego, do której dołączyć można aluminiowe ramię do zamocowania masztu. 

Deszczomierz Kalyx-RG dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i zielonej. Obie wersje wykonane są z materiału utwardzonego promieniami UV oraz wyposażone są w korytka przelewowe wykonane z nisko gęstościowego tworzywa sztucznego, wykalibrowane do 0,2 mm.

Deszczomierze Kalyx-RG współpracują ze wszystkimi standardowymi rejestratorami danych, np. Solinst Rainlogger lub dedykowanym rejestratorem Limpet Logger firmy EML, który montowany jest wewnątrz deszczomierza

 

 

     Przykładowe zastosowanie

 • Pomiary hydrologiczne
   
 • Obserwacje meteorologiczne w terenie zabudowanym
   
 • Kontrolowanie ilości opadu w ogrodnictwie i rolnictwie
   
 • Element systemu ostrzegania powodziowego
   

 

 

                                 Parametry

Wysokość

225 mm bez podstawy
245 mm z podstawą

Ciężar

700 g bez podstawy
1000 g z podstawą

Średnica lejka 127 mm
Powierzchnia lejka 127 mm2
Wyjście kontrakton
Dokładność 98% przy 20 mm/h, 96% przy 50 mm/h, 95% przy 120 mm/h (pow. 120 mm/h korekcja matematyczna po kontakcie z  EML)
Rozdzielczość 0,2 mm
Intensywność opadu 0-2000 mm/h (korekcja matematyczna po kontakcie z EML)
Temperatura pracy 1-70 °C
Kolor Biały lub zielony

 

 


pobierz
ulotkę