MODEL 122/122M - Miernik faz do badania występowania warstw „oleistych” (związków nieprzewodzących prądu)

Miernik 122 (Interface Meter) jest nowatorskim urządzeniem służącym dowykrywania zanieczyszczeń jakimi są substancje nie przewodzące prądu elektrycznego. Wykrywa on zarówno związki ropopochodne (LNAPL) pływające na powierzchni zwierciadła wody, jak i związki cięższe niż woda (DNAPL), np. chlorowe rozpuszczalniki.

Specjalna, nowa wodoszczelna budowa sondy (sonda P8, ø 16 mm) ze stali nierdzewnej,  pozwala na jej zanurzenie nawet do 300 m. Dzięki połączeniu układów elektrycznych z optycznymi (promieniowanie podczerwone) mamy doskonały miernik do wykrywania warstw zanieczyszczeń, które nie mają powinowactwa z wodą. Przy kontakcie sondy z substancją nieprzewodzącą prądu elektrycznego (non-conductive liquid < 20 µS/cm) urządzenie wydaje ciągły sygnał dźwiękowy oraz świetlny, natomiast przy kontakcie z wodą sygnał jest przerywany.

 

Mierniki 122 i 122M posiadają certyfikację Kanadyjskiego Towarzystwa Standardów (CSA klasa 1) oraz atest zgodny z dyrektywą  94/9/EC, as II 3 G Ex ic IIB T4 Gc pozwalającą na pracę w strefie niebezpiecznej (ATEX). Zainstalowany kabel uziemiający sprawia, iż urządzenie jest bezpieczne i żadne statyczne wyładowania nie zniszczą go, a iskry nie spowodują zagrożenia.
 

Nasze urządzenia posiadają opatentowany sposób prowadzenia taśmy w otworze wiertniczym. Specjalna prowadnica zabezpiecza przed mechanicznym uszkodzeniem taśmy wynikającym z tarcia jej o kryzę lub obudowę studni.

 

Taśma miernicza miernika 122 (LM3), wyskalowana co 1 mm, wykonana jest z wysoce odpornego na ścieranie i rozciąganie materiału. Jest ona odpowiednio giętka niezależnie od wahań temperatury. Specjalna konstrukcja taśmy w kształcie „psiej kości” powoduje, iż nie przywiera ona do wilgotnych ścian otworu.

 

 

Miernik 122 posiada dopasowaną torbę  ochronną i prowadnicę taśmy jako standardowe wyposażenie. Torba zapewnia wygodne i bezpieczne transportowanie oraz przechowywanie miernika.

 

 

 

MIERNIK MODEL 122M (Interface Meter Mini) posiada wszystkie cechy modelu 122, lecz występuje z cieńszym kablem o długości 25 m. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie jest poręczniejsze i zmieści się w każdym plecaku.


Kabel pomiarowy miernika 122M (LN3)  wyskalowany jest co 1 mm, wykonany jest z wysoce odpornego na ścieranie i rozciąganie materiału co gwarantuje odpowiednią giętkość i wytrzymałość.


Opcjonalnym akcesorium dla 122M jest prowadnica kabla i dopasowana torba ochronna zapewniące wygodne i bezpieczne transportowanie oraz przechowywanie miernika.

 

Podstawowe cechy

Dokładność :
• Taśma trwale naznaczona co 1 mm
• Idealnie profiluje występowanie zanieczyszczeń pływających na wodzie lub przy spągu warstwy wodonośnej
• Prowadnica zapewniająca dokładny odczyt niezależnie od operatora

Solidność i długotrwałość :
• Taśma wykonana z nierozciągliwych, wytrzymałych materiałów
• Zabudowane elektrody
• Żywotność baterii (1 x 9 V): 120 h (Model 122) i 300 h (Model 122M)
• Automatyczny wyłącznik po 10 minutach
• Łatwa wymiana baterii, elektroniki, taśmy oraz sond
• 3-letnia gwarancja producenta

 

Zastosowanie

• Przy monitoringu piezometrów przy stacjach benzynowych, rafineriach lub miejscach, gdzie wiercone są otwory do poszukiwań ropy i gazu

 

Kod produktu Opis produktu
S122M/LN3/P8/25 Miernik z taśmą 25 m
S122/LM3/P8/30 Miernik z taśmą 30 m
S122/LM3/P8/60 Miernik z taśmą 60 m
S122/LM3/P8/100 Miernik z taśmą 100 m
S122/LM3/P8/150 Miernik z taśmą 150 m
S122/LM3/P8/250 Miernik z taśmą 250 m
S122/LM3/P8/300 Miernik z taśmą 300 m

 


pobierz
ulotkę