Młynek hydrometryczny firmy In-Situ

Nasze młynki hydrometryczne świetnie sprawdzają się przy pomiarze prędkości przepływu wody w różnorodnych ciekach i kanałach wodnych. W naszej ofercie posiadamy różne młynki: tanie, precyzyjne oraz  proste w budowie i użytkowaniu młynki firmy In-Situ oraz zaawansowane technicznie, profesjonalne młynki firmy Valeport. Młynki te doskonale nadają się do profesjonalnych oraz szkoleniowych pomiarów hydrologicznych – na uczelniach, szkołach średnich lub innych placówkach edukacyjnych. 

Młynek hydrometryczny firmy In-Situ podłączony jest do cyfrowego czytnika, który wyświetla prędkość w metrach na sekundę. Czytnik posiada wbudowaną pamięć flash (4 Mb) do przechowywania 500 000 punktów pomiarowych w formacie CSV. Nowy miernik ma ponadto funkcję ręcznej i automatycznej rejestracji pomiarów (np. co 5 min). Dane mogą być transferowane na komputer PC za pomocą załączonego kabla USB. 

Dodatkowo, w zestawie znajduje się ochronne etui na czytnik, baterie 9 V zasilające czytnik, składana rurka wirnikowa oraz trzy tyczki do regulacji wysokości położenia wirnika względem dna cieku. Dzięki kompaktowej walizeczce terenowej z łatwością można przenieść cały zestaw młynka nawet w trudno dostępne miejsca.

Skalibrowany wirnik młynka montowany jest na tyczce składającej się z czterech 250 mm fragmentów, którą można szybko złożyć w terenie. Naprzemienne kolory tych fragmentów (biały i czarny) ułatwiają oszacowanie głębokości. Maksymalna wysokość tyczki wirnika to 1 m.

Dodatkowe tyczki do regulacji wysokości między wirnikiem a dnem cieku (250 mm, 125 mm i 75 mm) mogą być stosowane pojedynczo lub w dowolnej kombinacji. Umożliwiają one podwyższenie wirnika ponad dno strumienia, cieku lub innego punktu pomiarowego.

 

Specyfikacja młynka hydrometrycznego firmy In-Situ
Zakres prędkości 0,05 m/s do 2,50 m/s
Prędkość wody kalibracyjnej (V) = 0,000854 C + 0,05 m/s
Dokładność ± 5%
Uśrednienie Cyfrowe, liczone z 10-sekundowego interwału, odczyt co 1 s
Typ sensora Wirnik z magnetycznym czujnikiem
Materiał (tyczki wirnika) PCW, trzonek z mosiądzu obramowany stalą nierdzewną
Czytnik LCD
Wymiary 150 x 80 x 34 mm
Bateria PP3 9 V
Rozmiar walizy 400 x 285 x 105 mm
Waga walizy z zestawem 1,5 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 pobierz
ulotkę