MODEL 101B - Podstawowy miernik do badania poziomu wód podziemnych w studniach i piezometrach


Miernik 101B jest elektroniczną „świstawką” służącą do wykonywania pomiarów poziomu wody podziemnej w studniach i otworach badawczych. Miernik 101B jest najbardziej podstawowym i ekonomicznym modelem w rodzinie mierników do badania wód podziemnych firmy Solinst. Jednocześnie jest on bardzo wytrzymały, precyzyjny oraz łatwy w użyciu.

W ofercie posiadamy również inne modele mierników. Model 101 posiada bardzo wytrzymałą taśmę PVDF znakowaną laserowo. Drugim typem jest Model 102 z segmentowaną sondą oraz cienkim, mocnym kablem koncentrycznym z wygrawerowaną laserowo miarą. Oba modele posiadają regulator czułości, który niweluje fałszywe odczyty związane z wilgotnością w studni oraz falowaniem czy zabrudzoną wodą w otworze.

 


Zasada działania

Model 101B posiada solidną sondę ze stali nierdzewnej przyłączoną do wytrzymałej płaskiej taśmy. Miernik zasilany jest 9 V baterią schowaną w obudowie. Elektronika jest zabezpieczona przed działaniem wody.

Zasada działania miernika opiera się na tym, że w kontakcie z wodą w sondzie dochodzi do zamknięcia obwodu między elektrodami, co wywołuje sygnał dźwiękowy oraz świetlny. Poziom wody można wtedy odczytać z taśmy np. na krawędzi otworu.

 

Budowa miernika

Sonda Modelu 101B (P1) jest wykonana ze stali nierdzewnej. Jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby ograniczyć fałszywe odczyty ze spływającej wody. Sonda jest  odpowiednio uszczelniona, aby zapewnić zabezpieczenie przed przeciekaniem.

Rozmiar: 12,7 mm średnicy, 102 mm długości
Waga: 100 gNasze urządzenia posiadają opatentowany sposób prowadzenia taśmy w otworze wiertniczym. Specjalna prowadnica zabezpiecza przed mechanicznym uszkodzeniem taśmy wynikającym z tarcia jej o kryzę lub obudowę otworu.

Miernik posiada solidny bęben do nawijania taśmy z wygodną, ergonomiczną rączką do zwijania taśmy oraz hamulcem. Z przodu bębna znajduje się futerał do przechowywania sondy. Dodatkowo, specjalne torby zapewnią wygodne i bezpieczny transport oraz przechowywanie urządzenia. Zarówno prowadnica, jak i torba jest dostępna jako opcjonalny dodatek.

 

Miernik 101B posiada wysokiej jakości polietylenową taśmę mierniczą. Znakowana termicznie taśma wyskalowana jest co 1 cm, z wyraźnie wyznakowanymi centymetrami i metrami. Dostępne są trzy wersje taśmy: 30, 60 i 100 m długości. Trwale naniesione oznakowania zapewniają jej długą funkcjonalność.

Sygnał przewodzony jest przez dwa siedmiożyłowe kabelki ze stali nierdzewnej, które są odporne na korozję, zapewniają wytrzymałość i nie rozciągają się. Taśma gładko się odwija i nawija na bęben, jest odpowiednio giętka, a opuszczona do otworu wisi prosto. Specjalna konstrukcja taśmy w kształcie „psiej kości” powoduje, iż nie przywiera ona do wilgotnych ścian studni.

CM3: metry ze znakowaniem co 1 cm
Długości: 30 m, 60 m, 100 m

 

Cechy miernika

Niski koszt
  • wysokiej jakości produkt z przystępną ceną
Prostota
  • żadnych przycisków i kontrolek
  • prosty i wygodny w użytkowaniu bęben do nawijania taśmy
Długa żywotność
  • mechanicznie wytrzymałe i odporne na korozję komponenty urządzenia
  • prosta, odporna na przeciekanie sonda
  • łatwa wymiana podzespołów: baterii, elektroniki, sond, taśm
  • gwarancja: 12 miesięcy

 

Kod produktu Opis produktu
S101B/P1/CM3/30 Miernik z taśmą 30 m
S101B/P1/CM3/60 Miernik z taśmą 60 m
S101B/P1/CM3/100 Miernik z taśmą 100 m

 


pobierz
ulotkę