Elektromagnetyczny młynek hydrometryczny - MODEL 801

Elektromagnetyczny młynek hydrometryczny (Model 801) służy do dokładnego pomiaru prędkości przepływu wody w otwartych ciekach wodnych.  W ofercie posiadamy młynki z dwoma różnymi typami sensorów znajdującymi zastosowanie w innych warunkach hydrologicznych. Oba sensory charakteryzują się jednak wysoką wytrzymałością, wiarygodnością i dokładnością odczytów, a ponadto można je stosować zarówno w wodach czystych, jak i zanieczyszczonych.

 

Specyfikacja

Zakres: od -5 m/s do +5 m/s
Dokładność: ±0,5% odczytu +5 mm/s

Objętość pomiaru dla:
- sensora cylindrycznego:
- sensora płaskiego:


kula o średnicy ~12 cm wokół sensora
walec o średnicy ~20 mm x  wysokość 10 mm

Minimalna głębokość:
- sensora cylindrycznego:
- sensora płaskiego:


15 cm
5 cm

Stabilność zero: <5 mm/s

 

Jaka jest różnica między typami sensorów?

Sensor cylindryczny:

  • Większa objętość pomiaru wydajnie eliminująca szum odczytu przy przepływie turbulentnym
  • Większa głębokość dokonywania pomiaru
     

Sensor płaski:

  • Mniejsza objętość pomiaru
  • Bardziej odpowiedni dla płytkich cieków lub na ograniczonej przestrzeni
  • Bardziej czuły na przepływ turbulentny, charakteryzujący się wyższym szumem odczytów. Efekt ten można zminimalizować poprzez przedłużenie czasu odczytu (> 30 s).

 

Pobór danych

Młynek hydrometryczny Model 801 posiada cyfrowy czytnik do sterowania sensorem i odczytu danych przepływu wody. Dane są aktualizowane co 1 Hz i mogą być uśrednione względem określonego odcinka czasu (od 1 do 600 s). Czytnik wskazuje prędkość tymczasową z rozdzielczością do 1 mm/s, a także wynik uśrednienia danych oraz wartość odchylenia standardowego. Pamięć urządzenia przechowuje do 999 uśrednionych odczytów. Dane można ściągnąć na komputer za pomocą kabla  (port RS232).

 

Czytnik

Rozmiar 244 mm x 163 mm x 94 mm, 2  kg
Wodoszczelność Uszczelnienie do IP67
Temperatura funkcjonowania Czytnik: -5 ⁰C do + 50 ⁰C / Sensor: -5 ⁰C do + 40 ⁰C
Zasilanie 8 x alkaliczne baterie typu C, wytrzymują do 37 h

 

Oprogramowanie

Miernik wyposażony jest w darmowe oprogramowanie CDUExpress, które jest kompatybilne z systemem Windows. Program ten umożliwia ekstrakcję danych rejestrowanych przez cyfrowy czytnik.

 

Kalibracja

Oba typy urządzeń są wykalibrowane fabrycznie do prędkości 1 m/s według standardów NAMAS.  Pomiary większej prędkości przepływu wody opierają się na liniowej ekstrapolacji, ale możliwe jest również wykonanie kalibracji dla większych prędkości przepływu u klienta.

 

Konfiguracja

Oba typy urządzeń dostępne są w zestawach razem z tyczkami do ręcznego dokonywania pomiarów przez użytkownika stojącego w cieku wodnym. Tyczka ma 1,5 m długości (3 sekcje po 0,5 m), skalowanie w centymetrach oraz 2 lub 5-metrowy kabel od sensora do czytnika. Opcjonalnie, dostępny jest również system, który umożliwia pionowe ustawienie sensora zanurzonego w wodzie bez konieczności wyciągania go na powierzchnię.

 

Kod produktu Opis produktu
0801014- 2 lub 5

Jednoosiowy sensor cylindryczny, zestaw tyczek z 2 lub 5 metrowym kablem, czytnik cyfrowy z funkcją rejestracji, instrukcja obsługi, solidna walizka transportowa z plastiku ABS

0801015-2 lub 5

Jednoosiowy sensor płaski, zestaw tyczek z 2 lub 5 metrowym kablem, czytnik cyfrowy z funkcją rejestracji, instrukcja obsługi, solidna walizka transportowa z plastiku ABS

0001050 System do ustawiania sensora w wodzie

 


pobierz
ulotkę